Skip to main content

مهاجرت به اروپا و آمریکا

مهاجرت به اروپا و آمریکا

کشور سوئد بزرگترین پذیرای ایرانیان در  اروپا و دومین در جهان غرب  / سوئد به نسبت جمعیت خود سه برابر آمریکا پذیرای ایرانیان بوده استسازمان ثبت احوال ایران آخرین آمار مربوط به ایرانیان خارج از کشور را منتشر نمود. در این آمار جمعیت ایرانیان مقیم کشورهای مختلف جهان اعلام شده است.

استکهلمیان با استفاده از این آمار محاسبه نموده است که هر کشور جهان به نسبت جمعیت خود پذیرای چه تعداد ایرانی بوده و به این ترتیب سخاوتمندترین و ایرانی پذیرترین کشورهای جهان را به تریب زیر مشخص نموده است:

امارات عربی با 8.264.000 جمعیت و 1.400.000 ایرانی دارای 9.6 درصد جمعیت ایرانی است
کانادا با 34.911.000 جمعیت و 410.000 ایرانی دارای 1.17 درصد جمعیت ایرانی است
سوئد با 9.522.000 جمعیت و 110.000 ایرانی دارای 1.15 درصد جمعیت ایرانی است
انگلستان با 53.013.000 جمعیت و 410.000 ایرانی داری 0.77 درصد جمعیت ایرانی است
آمریکا با 314.323.000 جمعیت و 1.400.000 ایرانی دارای 0.44 درصد جمعیت ایرانی است
آلمان با 81.844.000 جمعیت و 210.000 ایرانی دارای 0.25 درصد جمعیت ایرانی است
فرانسه با 65.350.000 جمعیت و 155.000 ایرانی دارای 0.23 درصد جمعیت ایرانی است

سوئد سخاوتمندترین در اروپا و رتبه دوم در جهان غرب نسبت به پذیرش ایرانیان
محاسبه فوق بروشنی نشان می دهد که کشور نه و نیم میلیونی سوئد نسبت به جمعیت خود نه تنها سخاوتمندترین کشور در اروپا بلکه با اختلافی بسیار بسیار اندک در کل دنیای غرب در رابطه با پذیرش ایرانیان بوده است. 1.15 درصد از کل جمعیت سوئد را ایرانیان تشکیل می دهند.

کشور حدود 35 میلیونی کانادا با اختلافی بسیار اندک (0.02 درصد) قبل از سوئد بزرگترین پذیرای ایرانیان نسبت به جمعیت خود در جهان غرب است.

سوئد با نه و نیم میلیون جمعیت خود در حالی پذیرای 110 هزار ایرانی است (1.15 درصد از جمعیت) که آلمان 81.8 میلیونی تنها 210 هزار ایرانی را در خود جای داده و در نتیجه تنها 0.25 درصد از جمعیت این کشور بزرگ ایرانی تبار هستند.

سوئد به نسبت جمعیت خود سه برابر آمریکا پذیرای ایرانیان بوده است. اگر آمریکا به نسبت جمعیت خود به اندازه سوئد پذیرای ایرانیان می بود می بایست دارای بیش از 3 میلیون و ششصد و سی هزار ایرانی باشد.

ویا اگر آلمان نسبت جمعیت خود به اندازه سوئد پذیرای ایرانیان می بود می بایست دارای بیش از 941 هزار ایرانی باشد.

ارقامی که بوضوح نشان دهنده سخاوتمندی بی نظیر سوئد در پذیرش ایرانیان و نیز علاقه هر چه بیشتر ایرانیان در انتخاب این کشور پیشرفته و ثروتمند شمال اروپا  برای مهاجرت است. 

صندوق بین المللی پول در سال ۱۳۸۹ اعلام کرد که ایران با از دست دادن سالانه حدود ۱۸۰ هزار نفر جمعیت دارای تحصیلات دانشگاهی، از نظر فرار مغزها مقام اول در جهان را به خود اختصاص داده است.  در این گزارش آمده که سالانه حدود ۱۸۰ هزار ایرانی تحصیل‌کرده کشور خود را ترک می کنند.

سال ۲۰۰۵ نیز مقام‌های دولتی جمهوری اسلامی اعلام کردند که هر ساله میان ۱۵۰ الی ۱۸۰ هزار متخصص و تحصیل‌کرده (حدود ۵۰۰ تن در روز) ایران را ترک می‌کنند.

منبع آمار ایرانیان خارج از کشور: اداره ثبت احوال ایران
منبع آمار جمعیت کشورها: دانشنامه ویکی پدیا

Comments

Popular posts from this blog

Vi kan laga iPhone 7!

WWW.LagaiPhone.SE reparerar din telefon inom 45 min. Besök oss eller skicka in din telefon för reparation.

I höst kommer sannolikt en ny Iphone som är en finputsning av dagens modell. Det här kan vi förvänta oss av Iphone 7 och Iphone 7 Plus. Vi byter glas & utför reparationer på nya & gamla Appleprodukter! LG · Apple · 90 dagar garanti · Skicka med post I år släpps med all sannolikhet den tionde generationens Iphone som nästan säkert kommer heta Iphone 7. Efter förra årets Iphone 6S väntar vi med spänning på nästa ”tack” i Apples tick-tack-strategi där vartannat år innebär en större uppdatering med ändrad design och vartannat en finslipning. Apple har släppt iPhones som ser ungefär likadana ut i flera år nu. Men nu är det dags för iPhone 7 och enligt många Apple-kännare kommer den att bli betydligt ...



آگهی استخدام در شرکت اتومبیل سازی پارسی گیت ایران

آگهی استخدام در شرکت اتومبیل سازی پارسی گیت ایرانپارسي گيت با همکاري يک شرکت اتومبيل سازي اروپائي دعوت به همکاري می نماید. توجه : هنوز فرصت ارسال مدارک به پایان نرسیده است پارسي‌ گيت به پرسنل با تجربه و بي‌تجربه در زمينه‌هاي مختلف احتياج دارد.پارسي‌ گيت با هدف آسان سازي و بهبود روابط بين اقشار مختلف جامعه براي انجام امورات روزانه، کاري، شغلي‌ و غير شغلي‌ تاسيس شده است. پارسي‌ گيت با دادن امکان درج آگهي‌‌ به رايگان و افتتاح قروشگاه اینترنتی ايجاد رابطه مجازي با مشتريان و ديگر افراد مورد نظر را فراهم مي‌کند.پارسي‌ گيت به پرسنل با مشخصات زير جهت استخدام در آینده نزدیک نيازمند خواهد بود:1- حدّاقل ديپلم2- تجربه کار با کامپيوتر3-داراي گواهينامه رانندگي4- تسلط به زبان انگليسي‌ مزيت محسوب مي شوددر صورت آماده نداشتن رزومه اطلاعات زیر را به ترتیب خواسته شده برای ما ایمیل نمایید:1- نام و نام خانوادگی2- مهارت های فردی و اجتماعی3- میزان تحصیلات4- سابقه کاری قبلی در صورت وجود5- میزان تسلط به زبان های خارجی6- شماره تماس مستقیمدر بخش عنوان ایمیل حتما ذکر کنید: CV
از علاقه‌مندان به همکاری و استخدام …

یکی دیگر از فروشگاه های لوازم الکترونیکی سوئد نیز ورشکست شد

یکی دیگر از فروشگاه های لوازم الکترونیکی سوئد نیز ورشکست شد

یکی از عوامل  اصلی ورشکستگی "اکسپرت" سوئد دو غول الکترونیک زنجیره ای رقیب در سوئد یعنی  فروشگاه های زنجیره ای فروش  لوازم الکترونیک "ال – گیگانتن" و "مدیا مارکت" عنوان شده اند که در یک جنگ تمام عیار جهت جلب مشتریان قیمتها را به سقوط کشانده و تقریبا همه رقبای موجود را از میدان بدر برده اند. کمپانی "اکسپرت" را می توان آخرین قربانی این جنگ قیمتها نامید.

فروشگاه زنجیره ای فروش لوازم الکترونیک "اکسپرت" سوئد در  سال 1957 تاسیس شد و امروز دارای 93 فروشگاه  و 820 کارمند در سوئد است که تصور می رود کار خود را از دست خواهند داد. دفتر مرکزی این کمپانی در شهر "لینشوپینگ" سوئد قرار دارد. ورشکستگی کمپانی "اکسپرت" تنها شامل 83 فروشگاهی که در مالکیت مستقیم این کمپانی قرار دارند می شود و تعداد  63 فروشگاهی که بصورت "فرانشیز" اداره می شوند مشمول آن نمی شوند.

رقابت کشنده در بازار فروش لوازم الکترونیک, سوئد را تبدیل به یکی از ارزانترین کشورهای جهان ( جک سوئدی )جهت خرید ل…