Skip to main content

یکی دیگر از فروشگاه های لوازم الکترونیکی سوئد نیز ورشکست شد


یکی دیگر از فروشگاه های لوازم الکترونیکی سوئد نیز ورشکست شد

یکی از عوامل  اصلی ورشکستگی "اکسپرت" سوئد دو غول الکترونیک زنجیره ای رقیب در سوئد یعنی  فروشگاه های زنجیره ای فروش  لوازم الکترونیک "ال – گیگانتن" و "مدیا مارکت" عنوان شده اند که در یک جنگ تمام عیار جهت جلب مشتریان قیمتها را به سقوط کشانده و تقریبا همه رقبای موجود را از میدان بدر برده اند. کمپانی "اکسپرت" را می توان آخرین قربانی این جنگ قیمتها نامید.

فروشگاه زنجیره ای فروش لوازم الکترونیک "اکسپرت" سوئد در  سال 1957 تاسیس شد و امروز دارای 93 فروشگاه  و 820 کارمند در سوئد است که تصور می رود کار خود را از دست خواهند داد. دفتر مرکزی این کمپانی در شهر "لینشوپینگ" سوئد قرار دارد. ورشکستگی کمپانی "اکسپرت" تنها شامل 83 فروشگاهی که در مالکیت مستقیم این کمپانی قرار دارند می شود و تعداد  63 فروشگاهی که بصورت "فرانشیز" اداره می شوند مشمول آن نمی شوند.

رقابت کشنده در بازار فروش لوازم الکترونیک, سوئد را تبدیل به یکی از ارزانترین کشورهای جهان ( جک سوئدی )جهت خرید لوازم الکترونیک نموده است و امروزه خرید لوازم الکترونیک یکی از اقلام عمده خرید جهانگردان از این کشور است.

اما این رقابت کشنده پیامدهای جدی نیز برای شرکتهای فعال در این بازار بدنبال داشته است. روز سه شنبه 19 سپتامبر مدیران فروشگاه های زنجیزه ای الکترونیک "اکسپرت" در سوئد اعلام کردند که بواسطه رقابت کشنده موجود در بازار فروش لوازم الکترونیک در سوئد و عدم سودآوری,  تقاضای ورشکستگی این شرکت را تسلیم دادگاه بدوی شهر لینشوپینگ نموده اند.

بروز مشکلات گسترده برای مشتریان "اکسپرت" بدنبال ورشکستگی


به ورشکستگی کشیده شدن فروشگاه زنجیره ای "اکسپرت" پیامدهای ناخوشایندی برای مشتریان آن نیز بدنبال خواهد داشت. برای مثال چنانچه دارای "بن هدیه" (پرزنت کورت) از این کمپانی باشید این بن ها بدنبال ورشکستگی این شرکت بی ارزش خواهند شد.

همچنین اگر بهای کالایی را پیش پرداخت کرده اما این کالا هنوز بدستتان نرسیده باشد در وضعیت ناخوش آیندی قرار خواهید گرفت.

اشاره کنیم  که در ژوئیه  سال 2011  یک شرکت بزرگ دیگر فروش لوازم الکترونیک سوئد (آن آف)  نیز بواسطه رقابت کشنده موجود پس از نزدیک به 30 سال فعالیت در سوئد به ورشکستگی کشیده شد. جالب اینکه تعدادی از فروشگاه های ورشکست شده "آن آف" در آن زمان توسط "اکسپرت" خریداری شده بود که اینک خود به ورشکستگی کشیده شده است.

چنانچه بتازگی از فروشگاه های زنجیره ای الکترونیک ورشکست شده "اکپسرت" خرید کرده اید اطلاعات بیشتری, اگرچه مایوس کننده, در وب سایت این شرکت در اختیارتان قرار دارد.

گارنتی (ضمانت) های ارائه شده از سوی فروشگاه های زنجیره ای ورشکسته " اکسپرت" نیز بدنبال ورشکستگی این شرکت  بی اعتبار خواهند شد. اما ضمانت تولید کننده کالا به قوت خود باقی است ولی خریدار مجبور خواهد شد جهت استفاده از این نوع ضمانت مستقیما به تولید کننده مراجعه نماید که آن هم بی دردسر نخواهد بود.

مصرف کنندگانی که از طریق وب سایت " اکسپرت" بهای کالایی را (با کارت پرداخت بانکی) پرداخت نموده اما کالا هنوز بدستشان نرسیده است ممکن است بتوانند از بیمه ای که در کارتهای پرداختی بانکیشان گنجانده شده استفاده نموده و خسارت خود را جبران نمایند. در این صورت می بایست به بانک صادر کننده کارتی که با آن بهای کالای خریداری شده از وب سایت " اکسپرت" را پرداخت کرده اند مراجعه نمایند.

تنهای سوال باقیمانده آیا مدیریت جهانی ایران میتوانست اکسپرت سوئد را نجات دهید ؟ در نظرات این بخش منتظر شما هستیم !

Comments

Popular posts from this blog

Vi kan laga iPhone 7!

WWW.LagaiPhone.SE reparerar din telefon inom 45 min. Besök oss eller skicka in din telefon för reparation.

I höst kommer sannolikt en ny Iphone som är en finputsning av dagens modell. Det här kan vi förvänta oss av Iphone 7 och Iphone 7 Plus. Vi byter glas & utför reparationer på nya & gamla Appleprodukter! LG · Apple · 90 dagar garanti · Skicka med post I år släpps med all sannolikhet den tionde generationens Iphone som nästan säkert kommer heta Iphone 7. Efter förra årets Iphone 6S väntar vi med spänning på nästa ”tack” i Apples tick-tack-strategi där vartannat år innebär en större uppdatering med ändrad design och vartannat en finslipning. Apple har släppt iPhones som ser ungefär likadana ut i flera år nu. Men nu är det dags för iPhone 7 och enligt många Apple-kännare kommer den att bli betydligt ...آگهی استخدام در شرکت اتومبیل سازی پارسی گیت ایران

آگهی استخدام در شرکت اتومبیل سازی پارسی گیت ایرانپارسي گيت با همکاري يک شرکت اتومبيل سازي اروپائي دعوت به همکاري می نماید. توجه : هنوز فرصت ارسال مدارک به پایان نرسیده است پارسي‌ گيت به پرسنل با تجربه و بي‌تجربه در زمينه‌هاي مختلف احتياج دارد.پارسي‌ گيت با هدف آسان سازي و بهبود روابط بين اقشار مختلف جامعه براي انجام امورات روزانه، کاري، شغلي‌ و غير شغلي‌ تاسيس شده است. پارسي‌ گيت با دادن امکان درج آگهي‌‌ به رايگان و افتتاح قروشگاه اینترنتی ايجاد رابطه مجازي با مشتريان و ديگر افراد مورد نظر را فراهم مي‌کند.پارسي‌ گيت به پرسنل با مشخصات زير جهت استخدام در آینده نزدیک نيازمند خواهد بود:1- حدّاقل ديپلم2- تجربه کار با کامپيوتر3-داراي گواهينامه رانندگي4- تسلط به زبان انگليسي‌ مزيت محسوب مي شوددر صورت آماده نداشتن رزومه اطلاعات زیر را به ترتیب خواسته شده برای ما ایمیل نمایید:1- نام و نام خانوادگی2- مهارت های فردی و اجتماعی3- میزان تحصیلات4- سابقه کاری قبلی در صورت وجود5- میزان تسلط به زبان های خارجی6- شماره تماس مستقیمدر بخش عنوان ایمیل حتما ذکر کنید: CV
از علاقه‌مندان به همکاری و استخدام …

stockholmian

وب سایت استکهلمیانstockholmianمحبوب تر از وب سایت دولتسوئد!آگاه بودن از ارزش یک وب سایت اینترنتی هم برای دارنده وب سایت, هم برای بازدیدکنندگان وب سایت و هم برای علائق تجاری که برای مثال مایل به درج آگهی های تبلیغاتی در آن هستند دارای اهمیت ویژه ای است.
“آلکسا” در حال حاضر معتبرترین ابزار جهت برآورد میزان محبوبیت وب سایت های اینترنتی است. به گفته سایت stockholmian “آلکسا” را “دشمن دروغگوها و دوست راستگویان” نیز می نامند!“آلکسا” وب سایت های اینترنتی را با توجه به پارمترهای مختلف بررسی کرده و نتیجه را بصورت رتبه از نظر میزان محبوبیت در هر منطقه جغرافیایی در اختیار در بینندگان قرار می دهدبر طبق آمار سایت الکسا وبسایتstockholmianاز سایت دولت سوئد در این کشور بازدید کننده بیشتری دارد.برای تماس با وب سایتاستکهلیمانیا اطلاعات بیشتر از طریق لیست پوند های زیر اقدام نمایید:Email:stoinfo@stockholmian.comWebsite:http://stockholmian.comWebsite:http://stockholm.stockholmian.comStockholmian on Youtube:http://youtube.com/stockholmianStockholmian on Facebook:http://facebook.com/stockholmianStockholmian …