Skip to main content

رادیو سوئد انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2012

 رادیو فارسی سوئد  انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2012


انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هر 4 سال سال یکبار، در اولين دوشنبه بعد از اولين سه شنبه ماه نوامبر برگزار می‌شود و در آن روز ميليون‌ها شهروند آمريكايی آراء خود را در صندوق‌ها می‌اندازند. رقابت انتخاباتی تقريباُ يكسال قبل از رای گيری آغاز می‌شود. دراين مدت چهار مرحله از انتخابات با فواصل منظم برگزار می‌شود.

 هر فردی که در آمریکا به دنیا آمده باشد و بمدت 20 سال متوالی در آمریکا زندگی کرده باشد می تواند در انتخابات نامزد شود. ولی اگر شخصی بخواهد از طرف حزبی نامزد شود، باید ابتدا در پروسه درون حزبی (انتخابات مقدماتی) آن حزب که بر طبق قوانین درونی آن حزب است شرکت کند و در صورت موفقیت در آن پروسه، به عنوان نامزد آن حزب معرفی می شود.

تلویزیون ملی سوئد بمانند هر ساله برنامه ویژه ای از روند انتخابات آمریکا بصورت مستقیم از استودیوی خود در واشنگتن دی سی برای بینندگان شب زنده دار سوئدی پخش خواهد نمود.

"
کلاس الفسبری" ژورنالیست برجسته و کار کشته سوئدی میزبان برنامه ویژه انتخابات آمریکا در استودیوی تلویزیون سوئد در واشنگتن مستقر شده است و از ساعت 1.25  پس از نیمه شب تا 6 صبح سوئد که مشخص می شود چه کسی بعنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا راهی کاخ سپید خواهد شد در کنار بینندگان خواهد بود.

کلاس الفسبری در کنار میهمانان برای مهاجرت به سوئد در استودیدی واشنگتن لحظه به لحظه روند انتخابات را دنبال و بینندگان را از آخرین اخبار و آمار در رابطه با آن آگاه خواهد ساخت


تو گویی این  دیروز بود که مردم آمریکا اولین رئیس جمهور سیاه پوست خود را انتخاب کردند. اما چهار سال بسرعت میگذرد و اینک شهروندان مهمترین متحد اتحادیه اروپا برای باری دیگر برای انتخاب مابین "باراک اوباما"ی دمکرات و "میت رامنی" جمهوریخواه  روانه حوزه های رای گیری کشور خود می شوند.


شب نشینی انتخاباتی تلویزیون ملی سوئد ساعت 1.25 دقیقه پس از نیمه شب امشب (سه شنبه) در کانال اس وی تی 1 تلویزیون ملی سوئد آغاز خواهد شد. حدود ساعت 2 نیمه شب بوقت سوئد اولین حوزه های رای گیری در آمریکا بسته می شوند و مدت کوتاهی پس از آن نتایج اولین نظرسنجیهای انجام شده در حوزه ها منتشر می گردد.


انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2012  ایالات متحده آمریکا پنجاه و هفتمین انتخابات ریاست‌جمهوری در تاریخ این کشور خواهد بود که در روز سه‌شنبه مورخ 6 نوامبر 2012 برای انتخاب چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به همراه معاون او برگزار خواهد شد.


حدود ساعت 3.30 صبح به وقت سوئد شمارش آرای نخستین ایالت ها به اتمام می رسد. حدود ساعت 5 صبح نتیجه انتخابات مشخص شده است و ساعت 6 صبح چهارشنبه 7 نوامبر به وقت سوئد سخنرانی رئیس جمهوری جدید آمریکا پخش خواهد شد

Comments

Popular posts from this blog

Vi kan laga iPhone 7!

WWW.LagaiPhone.SE reparerar din telefon inom 45 min. Besök oss eller skicka in din telefon för reparation.

I höst kommer sannolikt en ny Iphone som är en finputsning av dagens modell. Det här kan vi förvänta oss av Iphone 7 och Iphone 7 Plus. Vi byter glas & utför reparationer på nya & gamla Appleprodukter! LG · Apple · 90 dagar garanti · Skicka med post I år släpps med all sannolikhet den tionde generationens Iphone som nästan säkert kommer heta Iphone 7. Efter förra årets Iphone 6S väntar vi med spänning på nästa ”tack” i Apples tick-tack-strategi där vartannat år innebär en större uppdatering med ändrad design och vartannat en finslipning. Apple har släppt iPhones som ser ungefär likadana ut i flera år nu. Men nu är det dags för iPhone 7 och enligt många Apple-kännare kommer den att bli betydligt ...آگهی استخدام در شرکت اتومبیل سازی پارسی گیت ایران

آگهی استخدام در شرکت اتومبیل سازی پارسی گیت ایرانپارسي گيت با همکاري يک شرکت اتومبيل سازي اروپائي دعوت به همکاري می نماید. توجه : هنوز فرصت ارسال مدارک به پایان نرسیده است پارسي‌ گيت به پرسنل با تجربه و بي‌تجربه در زمينه‌هاي مختلف احتياج دارد.پارسي‌ گيت با هدف آسان سازي و بهبود روابط بين اقشار مختلف جامعه براي انجام امورات روزانه، کاري، شغلي‌ و غير شغلي‌ تاسيس شده است. پارسي‌ گيت با دادن امکان درج آگهي‌‌ به رايگان و افتتاح قروشگاه اینترنتی ايجاد رابطه مجازي با مشتريان و ديگر افراد مورد نظر را فراهم مي‌کند.پارسي‌ گيت به پرسنل با مشخصات زير جهت استخدام در آینده نزدیک نيازمند خواهد بود:1- حدّاقل ديپلم2- تجربه کار با کامپيوتر3-داراي گواهينامه رانندگي4- تسلط به زبان انگليسي‌ مزيت محسوب مي شوددر صورت آماده نداشتن رزومه اطلاعات زیر را به ترتیب خواسته شده برای ما ایمیل نمایید:1- نام و نام خانوادگی2- مهارت های فردی و اجتماعی3- میزان تحصیلات4- سابقه کاری قبلی در صورت وجود5- میزان تسلط به زبان های خارجی6- شماره تماس مستقیمدر بخش عنوان ایمیل حتما ذکر کنید: CV
از علاقه‌مندان به همکاری و استخدام …

یکی دیگر از فروشگاه های لوازم الکترونیکی سوئد نیز ورشکست شد

یکی دیگر از فروشگاه های لوازم الکترونیکی سوئد نیز ورشکست شد

یکی از عوامل  اصلی ورشکستگی "اکسپرت" سوئد دو غول الکترونیک زنجیره ای رقیب در سوئد یعنی  فروشگاه های زنجیره ای فروش  لوازم الکترونیک "ال – گیگانتن" و "مدیا مارکت" عنوان شده اند که در یک جنگ تمام عیار جهت جلب مشتریان قیمتها را به سقوط کشانده و تقریبا همه رقبای موجود را از میدان بدر برده اند. کمپانی "اکسپرت" را می توان آخرین قربانی این جنگ قیمتها نامید.

فروشگاه زنجیره ای فروش لوازم الکترونیک "اکسپرت" سوئد در  سال 1957 تاسیس شد و امروز دارای 93 فروشگاه  و 820 کارمند در سوئد است که تصور می رود کار خود را از دست خواهند داد. دفتر مرکزی این کمپانی در شهر "لینشوپینگ" سوئد قرار دارد. ورشکستگی کمپانی "اکسپرت" تنها شامل 83 فروشگاهی که در مالکیت مستقیم این کمپانی قرار دارند می شود و تعداد  63 فروشگاهی که بصورت "فرانشیز" اداره می شوند مشمول آن نمی شوند.

رقابت کشنده در بازار فروش لوازم الکترونیک, سوئد را تبدیل به یکی از ارزانترین کشورهای جهان ( جک سوئدی )جهت خرید ل…